Haberler

Tarvisio'daki planlı yol çalışmaları hakkında bilgilendirme

 

Değerli Müşterilerimiz,

 

Temmuz ayında Tarvisio'da yapılması beklenen planlı yol çalışmaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Yapılacak olan planlı yol çalışması, alternatif güzergah kullanımına neden olacak; kullanılacak olan alternatif güzargah nedeniyle hem çalıştırılabilecek tren sayısı hem de çalışan trenlerin uzunluğu etkilenecektir. Ek olarak bu durum, daha uzun transit sürelerine neden olacak ve bazı tren hatları için de daha az haftalık gidiş-dönüş sefer sayısına yol açacaktır.

 

Yol çalışmalarının tam kapsamı, çalışmadan etkilenecek raylar henüz yayımlanmadığı için hala belirsizdir. Ancak DFDS olarak müşterilerimizin planlamalarını şimdiden bu doğrultuda yapabilmeleri adına beklentilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Aşağıdaki tabloda DFDS'in beklentileri, bugün itibariyle ilgili makamlardan ve demiryolu işletmecilerinden gelen geri bildirimlere dayanarak özetlenmiştir:*

 

Bu dönemde demiryolu altyapısında sınırlandırılacak olan kapasite ve öngörülemeyen kesintiler göz ardı edilmeyecek durumdadır. Tüm taraflar yapılacak olan kapsamlı yol çalışmasından etkilenecektir ancak DFDS, müşterileri için bu çalışmanın etkilerini sınırlamak adına gereken aksiyonları almıştır. 

 

Tren hatlarında kapasite anlaşması olan müşteriler için, DFDS bu dönemde beklenen-sağlanabilecek maksimum kapasiteyi görüşmek adına müşterilerine bireysel olarak ulaşacaktır. DFDS, mevcut olacak tren kapasitesini dağıtırken oransal bir yaklaşım uygulayacaktır. Azaltılmış tren kapasitesinin bir sonucu olarak, DFDS ile kapasite anlaşması olan müşterilere verilecek öncelik nedeniyle spot rezervasyonlar bu dönemde sınırlı olacaktır.

 

Her müşteri için beklenen-sağlanabilecek kapasite hakkındaki bireysel görüşmelerin ardından, müşterilerimizi daha az tren kapasitesi, daha uzun transit süreleri için hazırlanmaya başlamaya ve terminallerdeki sıkışıklığı önlemek için çekicilerinin daha fazla hacim akışlarını kaldıracak şekilde konumlandırılmasına çağırıyoruz.

 

Yol çalışmalarının Temmuz ayı boyunca devam etmesi planlanmaktadır. DFDS olarak tren sefer sefer programımızın 1 Ağustos'tan itibaren tekrar normale dönmesini bekliyoruz. İlgili makamlardan daha fazla bilgi paylaşımı olduğunda sizleri ayrıca bilgilendiriyor olacağız.

 

Operasyonel aksaklık yaşamamanız adına ilgili operasyonel birimlerinizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

 

Saygılarımızla,
DFDS Akdeniz İş Birimi

 

 

 

  Geri Dön
10.06.2022 / Paylaş