Haberler

Sete Şoför Uçak Transferleri Hakkında

 

Değerli Müşterilerimiz,

Sète hattında vermiş olduğumuz şoför uçak transfer hizmetimiz 19/06/2021 tarihi itibariyle pandemi öncesi düzende gerçekleştirilmeye devam edecektir. Pazar günleri Yalova’dan Sète’ye yapılacak olan ihracat kalkışlarımızda bağlantılı daha erken bir uçuş bulunmaması nedeniyle söz konusu geminin varış günü olan Perşembe uçuşunu kullanacağız ve şoförlerin doğrudan havalimanından Séte Limanı’na transferlerini gerçekleştireceğiz. Bir gün öncesinde uçuş olmamasından dolayı şoförlerin tahliyeye yetişememelerinin söz konusu olacağını hatırlatır, planlamanızı buna göre yapmanızı rica ederiz.

Devam eden uçuş kısıtlamaları nedeniyle Türkiye’den çıkış yapacak olan tüm sürücülerin Fransa varışlarında ülkeye ticari giriş amaçlarını aşağıdaki belgelerle tasdik etmeleri zorunludur.

Ruhsat fotokopisi (çekici ve dorse ayrı ayrı belgelenmelidir)
• Yeşil sigorta fotokopisi (çekici ve dorse ayrı ayrı belgelenmelidir)
• Dorse içerisindeki yükün CMR belgesi
• Maksimum 72 saat önce uygulanmış negatif PCR test sonucu
• Fransa tarafından kabul edilen Yeminli Giriş Beyan Formu (Ek-1) ile
• Tarafınızdan firma antetli kağıdına imzalı ve kaşeli olarak düzenlenerek sürücünüze teslim edilecek olan referans mektubu (Ek-2)

Ticari statüye sahip yolcu olduğunu tasdik edici belgeleri ibraz edemeyen sürücülerin Fransa ülke girişlerine izin verilmeyecektir.

Türkiye'ye dönüş yapacak olan sürücülerimiz için https://register.health.gov.tr/ adresi üzerinden şoföre ait bilgiler ile form doldurulmalı ve oluşan QR kodu şoföre iletmelidir. Formu doldururken Ulaşım Firması’na Türk Hava Yolları, Uçuş Numarası’na Pazartesi ve Cumartesi uçuşlarımız için TK1366, Perşembe uçuşlarımız için TK1368 yazabilirsiniz.

Operasyonel aksaklık yaşamamanız adına ilgili tüm birimlerinizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,
DFDS Akdeniz İş Birimi

 

 

  Geri Dön
21.06.2021 / Paylaş