Haberler

2021 Müşteri Bilgilendirmesi

 

Değerli Müşterilerimiz,

İçinde bulunduğumuz sene birçok açıdan iyi başlamış olsa da Covid-19 pandemisi nedeniyle yerel ve uluslararası anlamda birçok olumsuz etki ile hep birlikte karşı karşıya geldik.

2021 yılı sefer planımız aşağıdaki gibi olacaktır. Daha fazla detay için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
 
  • Pendik / Trieste                   Haftalık 6 sefer (Bari’ye 1 uğrak sefer ile)
  • Yalova / Trieste                   Haftalık 2 sefer (Patras’a 2 uğrak sefer ile)
  • Mersin / Trieste                   Haftalık 2 sefer
  • Yalova / Sète                      Haftalık 3 sefer (Çeşme’ye 1 uğrak sefer ile)

2021 yılı için ödeme şartlarımızda bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeler aşağıdaki gibidir:

1. NAVLUN FİYATLARI & GENEL KOŞULLAR

Navlun fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. Ciro primleri yeterli banka teminatı, kredi kartı ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) ile çalışan müşterilerimiz için %9, nakit ödeme yapan müşterilerimiz için ise ek %1 primle hesaplanacaktır. Detaylı bilgiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Liman elleçleme maliyetlerinin artışı göz önünde bulundurularak tüm limanlarda, liman hizmetleri ücreti tüm ünite tipleri için 10 EUR artırılmıştır. 2021 tarifesini bu linkten görüntüleyebilirsiniz.

Tehlikeli madde taşımalarında 2021 yılında tüm ünite tiplerine araç başı 50 EUR ücret uygulanacaktır.

2. INTERMODAL

2021 yılında Trieste bağlantılı trenlerin sefer sıklığını artırıyor olacağız. Daha fazla detay önümüzdeki süreçte müşterilerimizle paylaşılacaktır. Lambach, Wels ve Bettembourg bağlantılarının ücretleri araç başına tek yönde 10 EUR artırılmıştır.

Türkiye’den Avrupa’ya çıkışta gemi ve tren rezervasyonlarını kombine şekilde yapan ve uygun olan ilk DFDS tren seferine yüklenecek olan ünitelere, tren ücretlerinde açıklanan fiyat tarifesi üzerinden 50 EUR indirim uygulanacaktır. Bu teşvik programı 1 Ocak 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında, Bettembourg, Cologne ve Wels trenlerinde ve ilgili ünitenin trene kabul edilebilir durumda olması koşulu ile uygulanacaktır.

Müşterilerimiz, intermodal trenlerinde yer tahsisi garantisi ve Avrupa’da oluşacak gelişmiş taşımacılık ihtiyaçlarının karşılanması için DFDS trenlerinde bilet taahhüdü imkanına sahip olacaktır.

3. TRIESTE

Uzun yıllar boyunca Trieste Limanı’nda, bekleme sürelerinin uzamasına sebep olan araç ve gemi yoğunlukları yaşandı. Bu sıkışıklığı azaltmak için 1 Ocak 2021 itibarıyla uygulanacak olan değişiklikler aşağıdaki gibidir:

A) Yarı römorklar, konteynerler ve diğer araçlar

Üç gün olan ücretsiz bekleme süresi iki gün olarak değiştirildi:

Ardiye tarifesi                  İlk 48 saat Ücretsiz
                                       49 - 120 saat 40 Euro / 24 saat
                                       121 - 240 saat 50 Euro / 24 saat
                                       240+ saat 65 Euro/ 24 saat
B) Komple araçlar ve çekiciler

Üç gün olan ücretsiz bekleme süresi bir gün olarak değiştirildi:

Ardiye tarifesi                  İlk 24 saat Free
                                        25 – 72 saat 40 Euro / 24 saat
                                        73 – 144 saat 50 Euro / 24 saat
                                        144+ saat 65 Euro / 24 saat

Diğer limanların ardiye tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Trieste ve diğer limanların ardiye tarifelerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

1 Ocak 2021’den itibaren tüm lokasyonlarda ve tüm ünite tiplerinde geçerli olmak üzere, navlun dışındaki tüm ücretler navlun ücretini ödeyen şirketlere fatura edilecektir.

4. AMBARLI / PENDİK KABOTAJ HATTI

Ambarlı kabotaj servisi ücretleri 2021 yılında da tüm araçlar için tek yönde 25 EUR olarak devam edecektir.

5. FERNETTI

Trieste Terminali’ne Fernetti Terminali üzerinden giriş yapan üniteler için giriş ücretleri 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren DFDS tarafından ödenmeyecek olup giriş yapan araçlar tarafından ödenecektir.

6. DOKÜMENTASYON & HAZIRLIK

Tüm müşterilerimizi, evrakların zamanında beyan edilmesinin önemi konusunda ilgili operasyonel birimlerini bilgilendirmeye davet ediyoruz. Terminallerimizde demiryoluna aktarılmaya veya kara yolu ile çıkış yapmaya vaktinde hazır olmayan tüm araçlar, seferlerde gecikmelere ve terminallerde sıkışıklığa neden olduğu gibi ek ücretlendirmelere tabii olabilecektir. DFDS olarak tüm müşterilerimizden, müşterek olarak etkilendiğimiz bu konuda mümkün olan en üst düzeyde iş birliği beklediğimizi ifade etmek isteriz.

7. TOPLU BİLETLER & GEMİLERDE YER TAHSİSİ

Önümüzdeki yıl da 2020’de olduğu gibi tüm hatlarda, dolu / boş tüm standart araçlar ve konteynerler Toplu Bilet indirimlerine tâbi olacaktır. Toplu Bilet Uygulaması’nın koşullarında herhangi bir değişiklik yapılmamış olup detaylara bu linkten ulaşılabilir. Tüm Trieste hatlarında, gemilerde günlük yer tahsisinde 2021 yılı için yapılacak olan Toplu Bilet taahhütlerinin göz önünde bulunduralacağını bildirmek isteriz.

Tüm müşterilerimize ve paydaşlarımıza sağlıklı, başarılı ve kârlı bir yeni yıl dileriz.

Saygılarımızla,
DFDS Akdeniz İş Birimi

Ek –1: 2021 Standart Araç Navlun Tarifesi
Ek –2: 2021 Konteyner Navlun Tarifesi
Ek –3: 2021 Liman Masrafları
Ek –4: 2021 Ardiye Tarifeleri
Ek –5: 2021 Toplu Bilet Uygulaması

 

 

  Geri Dön
19.11.2020 / Paylaş